Menu
Lifestyle

22 najlepsze aplikacje dla podróżników (2021)

Żeby zaplanować urlop nie potrzeba już ciężkich map i przewodników. Najnowsze aplikacje dla podróżników pozwolą nam nie tylko wyszukać najtańsze połączenia lotnicze i noclegi, ale również zaplanować zwiedzanie i wymienić pieniądze bez potrzeby wychodzenia z domu.

Które z nich warto zainstalować przed podróżą? Oto najlepsze aplikacje turystyczne, dzięki którym zaoszczędzisz czas, pieniądze i miejsce w bagażu.

Aplikacje turystyczne ułatwiające planowanie podróży

1. Tripadvisor – recenzje hoteli, restauracji i atrakcji

Tripadvisor to aplikacja, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Umożliwia lepsze planowanie podróży dzięki recenzjom hoteli, restauracji i atrakcji turystycznych.

Po zarejestrowaniu się możemy oceniać odwiedzane miejsca i przeglądać opinie wystawione przez innych użytkowników. Amatorskie zdjęcia podróżnych często mówią znacznie więcej niż profesjonalne fotografie z folderów reklamowych.

2. Timeshifter – zmiany strefy czasowej

Jet lag, będący skutkiem nagłej zmiany strefy czasowej, jest zmorą wielu podróżnych. Aplikacja Timeshifter umożliwia stopniowe przestawienie się do funkcjonowania w nowej strefie czasowej jeszcze przed rozpoczęciem podróży.

Wystarczy podać miejsce i czas wyjazdu, a otrzymamy podzielony na etapy plan, który pomoże nam przesunąć swój zegar biologiczny. 

3. PackPoint – pakowanie przed podróżą

Świetna inicjatywa dla osób, które mają tendencję do zapominania potrzebnych rzeczy podczas pakowania walizek.

Podając płeć użytkownika, miejsce i czas pobytu oraz typ wyjazdu otrzymujemy listę przedmiotów, które warto zabrać. Przy jej tworzeniu aplikacja uwzględnia także aktualne dane o pogodzie.

Aplikacje mapy turystyczne

4. Google Maps – nawigacja GPS

Mapy Google to najbardziej rozbudowane oprogramowanie służące do nawigacji GPS, które bije na głowę inne aplikacje turystyczne. Umożliwia nie tylko dostęp do map ponad 220 krajów i regionów, ale również przeglądanie zdjęć satelitarnych i podgląd ulic.

Aplikacja pozwala wyznaczyć trasę dojazdu, określić swoją pozycję na mapie i na bieżąco informuje o ruchu drogowym. Wszystkie funkcje dostępne są zarówno dla użytkowników poruszających się pieszo, rowerem, samochodem, jak i transportem publicznym.

5. Waze – nawigacja i antyradar

Waze to aplikacja służąca do nawigacji satelitarnej, w której najważniejszą rolę odgrywa społeczność użytkowników. Od Google Maps różni ją to, że informacje o przeszkodach na trasie, takich jak wypadki, korki, czy kontrole drogowe udostępniają inni kierowcy.

Aplikacja Waze sprawdza się głównie w dużych miastach, gdzie informacje o natężeniu ruchu są często aktualizowane. W przeciwieństwie do Google Maps nie oferuje jednak opcji odkrywania ciekawych miejsc w okolicy.

6. Jakdojade – nawigacja w komunikacji miejskiej

Dobre rozwiązanie dla osób, które czują się zagubione w obcym mieście. Jakdojade wyszukuje dogodne połączenia transportem publicznym, pokazuje czas podróży i aktualne rozkłady jazdy.

Aplikacja umożliwia również zakup biletu na środki komunikacji miejskiej. Po dokonaniu płatności można pokazać go do kontroli z poziomu aplikacji, powiadomienia lub wiadomości e-mail.

7. Citymapper – komunikacja miejska w pigułce

Citymapper jest aplikacją ułatwiającą korzystanie z komunikacji miejskiej, która najlepiej sprawdza się w dużych, europejskich miastach. Program nie tylko podpowiada jak dotrzeć do wybranego przez nas miejsca, ale również pokazuje godziny odjazdów, ceny biletów i położenie najbliższych przystanków.

Bardzo przydatną funkcją jest tryb offline, umożliwiający korzystanie z aplikacji pomimo braku dostępu do Internetu.

8. Uber – przejazdy na żądanie

Przydatna aplikacja umożliwiająca zamawianie przejazdów przy pomocy zrzeszonych w usłudze kierowców. Zasada działania Ubera jest prosta – wystarczy wyszukać miejsce docelowe, żeby poznać cenę usługi i znaleźć kierowców w pobliżu.

Po dotarciu na miejsce opłata za przejazd pobierana jest z zarejestrowanej w aplikacji karty kredytowej. Dzięki temu unikamy ryzyka, że kierowca zawiezie nas okrężną drogą lub będzie udawał, że zepsuł mu się licznik.

9. Grab – tanie przejazdy w Azji

W krajach azjatyckich zdecydowanie lepiej niż Uber sprawdza się aplikacja Grab. Można z niej korzystać w Singapurze, Kambodży, Indonezji, Malezji, Birmie, Tajlandii, Wietnamie i na Filipinach. Grab umożliwia zamówienie samochodu, skutera, lub wspólnego przejazdu z innymi pasażerami.

10. Careem – przejazdy na Bliskim Wschodzie

Podobnie jak wymienione wcześniej aplikacje dla podróżników, Careem pozwala łączyć kierowców oferujących przejazdy i pasażerów potrzebujących podwiezienia. Aplikacja dostępna jest w Algierii, Bahrajnie, Egipcie, Iraku, Jordanii, Arabii Saudyjskiej, Kuwejcie, Libanie, Maroku, Pakistanie, Katarze i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

11. BlaBlaCar – wspólne przejazdy

Najlepszy przyjaciel oszczędnych kierowców, BlaBlaCar to usługa pozwalająca zmniejszyć koszty przejazdów międzymiastowych. Oferując miejsca w samochodzie osobom podróżującym w tym samym kierunku, dzielimy się z nimi kosztami paliwa.

Aplikacje dla podróżników do wyszukiwania najtańszych lotów

12. Skyscanner – wyszukiwarka lotów

Skyscanner jest wyszukiwarką lotów, która umożliwia porównanie ofert ponad 1000 linii lotniczych, a następnie wyświetla najkorzystniejsze połączenia. Miesięczny wykres cen lotów pozwala na wybranie najtańszego biletu.

13. Hopper – najtańsze bilety lotnicze

W przeciwieństwie do tradycyjnych wyszukiwarek lotów, które porównują ceny połączeń, aplikacja Hopper pomaga przewidzieć je z wyprzedzeniem. Wystarczy podać nazwę lotniska wyjściowego i docelowego, a Hopper oszacuje kiedy cena biletów będzie najkorzystniejsza.

Aplikacja pozwala również na monitorowanie cen biletów na konkretnej trasie i informuje nas kiedy osiągną najniższy poziom. Dzięki temu zaoszczędzimy nawet 40% na cenie biletu!

Aplikacje dla podróżników do rezerwowania noclegów

14. Booking – rezerwacja hoteli

Niezwykle przydatne narzędzie do wyszukiwania i rezerwacji noclegów w hotelach na całym świecie. Wyniki możemy sortować według ceny, lokalizacji czy opinii innych podróżnych. Równie łatwe jest odwołanie lub zmiana dokonanych rezerwacji.

15. Airbnb – urlopowy wynajem domów i apartamentów

Masz dosyć noclegów w bezosobowych hotelach? Dzięki Airbnb możesz wynająć unikalne miejsce pobytu – od zamku po domek na drzewie. Aplikacja posiada bogatą bazę ofert wynajmu mieszkań i domów wakacyjnych zamieszczonych przez lokalnych gospodarzy.

Uwaga! Korzystając z mojego linka polecającego, otrzymasz nawet 250 zł zniżki na pierwszą rezerwację w Airbnb!

16. HotelTonight – noclegi last minute

HotelTonight to jedna z aplikacji turystycznych, pozwalających zaoszczędzić na kosztach noclegów. Program umożliwia wyszukiwanie hoteli i rezerwację pokoju na ten sam lub następny dzień nawet za połowę ceny!

Żeby korzystać ze zniżek wystarczy pobrać aplikację – wszystkie oferty są dokładnie opisane i obejmują galerie zdjęć, szczegóły dotyczące lokalizacji oraz opinie innych użytkowników.

Aplikacje dla podróżników do zarządzania finansami

17. XECurrency – przelicznik walut

XECurrency to oprogramowanie służące do przeliczania walut i śledzenia ich kursów. Dla każdej waluty istnieje możliwość podglądu historii jej notowań. Prosta i wygodna w obsłudze, pozwala także na użytkowanie w trybie offline.

18. Revolut –  wymiana walut w podróży

Przydatna aplikacja umożliwiająca dokonywanie natychmiastowych przelewów zagranicznych i wymianę walut po korzystnych kursach. Jej największą zaletą jest to, że konto w aplikacji jest bezpłatne, a od transakcji nie są pobierane żadne prowizje.

Karta Revolut, którą można zamówić do konta, pozwala wypłacać gotówkę z bankomatów na całym świecie bez dodatkowych opłat, natomiast karta wirtualna świetnie sprawdza się podczas zakupów online.

Aplikacje dla podróżników do planowania zwiedzania

19. Freetour – darmowe wycieczki

Freetour to narzędzie służące do wyszukiwania bezpłatnych wycieczek z przewodnikiem na całym świecie. Biorąc udział w wycieczce mamy okazję poznania wielu ciekawostek na temat odwiedzanego miejsca, a na wynagrodzenie przewodnika składają się dobrowolne napiwki wręczane pod koniec zwiedzania.

20. ShowAround – lokalni przewodnicy

ShowAround to aplikacja zrzeszająca lokalnych przewodników, którzy bezpłatnie lub za niewielką opłatą oprowadzą nas po swoim mieście. Świetny sposób na zwiedzanie według własnego programu.

Aplikacje turystyczne ułatwiające podróż

21. Google Translate – tłumaczenie tekstu

Pozycja obowiązkowa dla osób wybierających się za granicę. Aplikacja błyskawicznie tłumaczy dyktowane zdania lub napisy ze zrobionych zdjęć. Wynik prezentowany jest w formie głosowej oraz tekstowej.

22. Instabridge – dostęp do darmowych WiFi

Dzięki Instabridge zyskasz dostęp do ponad 4 mln darmowych hotspotów na całym świecie. Aplikacja udostępnia również hasła do pokazywanych sieci.

A Wy jakie aplikacje dla podróżników dodalibyście do tej listy?

2 komentarze

 • Magda
  23 lutego 2021 at 18:21

  Korzystanie z tych aplikacji wydaje się dosyć fajne, ale u mnie na przykład na Maderze, korzystanie z appki, która miała wyznaczać trasy turystyczne minęło się w ogóle z celem, być może była to kwestia ogólnych problemów z zasięgiem

  Reply
 • Karolina
  3 lutego 2021 at 13:11

  No fajnie, że te aplikacje są takie uniwersalne ;)) gdziekolwiek jedziesz możesz skorzystać z tych samych ;))

  Reply

Leave a Reply