Menu
Lifestyle

Kosmetyki w bagażu podręcznym – co i jak spakować?

Dzięki popularności tanich linii lotniczych coraz więcej osób może pozwolić sobie na weekendowy wypoczynek za granicą. Jak przewozić kosmetyki w bagażu podręcznym, jeśli wyjeżdżamy tylko na parę dni?

Większość kobiet, wybierając się w podróż najchętniej spakowałoby wszystkie swoje kosmetyki. Tymczasem zgodnie z przepisami bezpieczeństwa, obowiązującymi w Unii Europejskiej wszystkie wnoszone na pokład płyny, żele, pasty lub emulsje muszą mieścić się w pojemnikach o pojemności 100 mililitrów.

Ponadto muszą być umieszczone razem w jednej przezroczystej kosmetyczce lub zamykanej plastikowej torebce. O czym należy pamiętać przewożąc kosmetyki w bagażu podręcznym? Dowiecie się w dalszej części artykułu.

Kosmetyki w bagażu podręcznym – jak spakować kosmetyki do samolotu?

Krok 1: Dokonaj selekcji

Skuteczne pakowanie kosmetyczki podróżnej polega nie tylko na optymalnym wykorzystaniu miejsca, ale również przemyśleniu, co chcemy ze sobą zabrać. Zastanówmy się, co będzie nam potrzebne podczas wyjazdu żeby po dotarciu na miejsce nie okazało się, że spakowaliśmy rzeczy, bez których z łatwością moglibyśmy się obejść.

Krok 2: Szukaj produktów 2 w 1

Jednym ze sposobów na zaoszczędzenie miejsca w bagażu podręcznym jest zabranie ze sobą kosmetyków wielofunkcyjnych. Może zamiast kremu nawilżającego i podkładu wystarczy nam krem BB? Warto także wypróbować szampon z odżywką 2 w 1 lub balsam do ciała pod prysznic.

Krok 3: Kupuj miniaturki

Wiele przydatnych produktów w wersji mini znajdziemy w strefach wolnocłowych lotnisk. Kilkudniowy wyjazd to również świetna okazja żeby wykorzystać mini kosmetyki otrzymane podczas zakupów w drogerii lub próbki dołączane do czasopism.

Krok 4: Zaopatrz się w pojemniki podróżne

Pozostałe płyny wystarczy przelać do specjalnych pojemników o pojemności 100 ml. Takie butelki i słoiki mają w swojej ofercie m.in. Sephora i Douglas. Nie zapomnijmy o szczelnym zamknięciu butelek lub zabezpieczeniu ich taśmą klejącą.

Kosmetyki w bagażu podręcznym
Kosmetyki w bagażu podręcznym najlepiej przewozić w przezroczystej kosmetyczce.

Kosmetyki w bagażu podręcznym – czego nie wolno wnosić na pokład samolotu?

Ze względów bezpieczeństwa na pokład samolotu nie wniesiemy ostrych narzędzi takich jak nożyczki o długości ostrza powyżej 6 cm, brzytwy czy golarki (z wyjątkiem jednorazowych maszynek z ostrzami zamkniętymi w osłonce). Możemy jednak zabrać ze sobą pilnik do paznokci oraz cążki.

Podczas kontroli bezpieczeństwa zostaniemy poproszeni o wyjęcie kosmetyczki z bagażu podręcznego, warto więc umieścić ją tak, żeby mieć do niej swobodny dostęp.

A jakie są Wasze sposoby na kosmetyki w bagażu podręcznym? Co zabieracie do samolotu?

1 Comment

  • cocosanka
    20 października 2019 at 23:05

    Bardzo fajny artykuł]. Zapraszam również do siebie

    Reply

Leave a Reply