Jak spakować kosmetyki do bagażu podręcznego?

Jak spakować kosmetyki do bagażu podręcznego?

Dzięki popularności tanich linii lotniczych coraz więcej osób może pozwolić sobie na weekendowy wypoczynek za granicą. Jak spakować kosmetyczkę przed wyjazdem, jeżeli decydujemy się na zabranie wyłącznie bagażu podręcznego?

Większość kobiet, wybierając się w podróż najchętniej spakowałoby wszystkie swoje kosmetyki. Tymczasem zgodnie z przepisami bezpieczeństwa, obowiązującymi w Unii Europejskiej wszystkie wnoszone na pokład płyny, żele, pasty lub emulsje muszą mieścić się w pojemnikach o pojemności 100 mililitrów. Ponadto muszą być umieszczone razem w jednej przezroczystej kosmetyczce lub zamykanej plastikowej torebce. O czym należy pamiętać wyjeżdżając na kilka dni? Dowiecie się w dalszej części artykułu.

Krok 1: Dokonaj selekcji

Skuteczne pakowanie kosmetyczki podróżnej polega nie tylko na optymalnym wykorzystaniu miejsca, ale również przemyśleniu, co chcemy ze sobą zabrać. Zastanówmy się, co będzie nam potrzebne podczas wyjazdu żeby po dotarciu na miejsce nie okazało się, że spakowaliśmy rzeczy, bez których z łatwością moglibyśmy się obejść.

Krok 2: Szukaj produktów 2 w 1

Jednym ze sposobów na zaoszczędzenie miejsca w bagażu podręcznym jest zabranie ze sobą kosmetyków wielofunkcyjnych. Może zamiast kremu nawilżającego i podkładu wystarczy nam krem BB? Warto także wypróbować szampon z odżywką 2 w 1 lub balsam do ciała pod prysznic.

Krok 3: Kupuj miniaturki

Wiele przydatnych produktów w wersji mini znajdziemy w strefach wolnocłowych lotnisk. Kilkudniowy wyjazd to również świetna okazja żeby wykorzystać mini kosmetyki otrzymane podczas zakupów w drogerii lub próbki dołączane do czasopism.

Krok 4: Zaopatrz się w pojemniki podróżne

Pozostałe płyny wystarczy przelać do specjalnych pojemników o pojemności 100 ml. Takie butelki i słoiki mają w swojej ofercie m.in. Sephora i Marks & Spencer. Nie zapomnijmy o szczelnym zamknięciu butelek lub zabezpieczeniu ich taśmą klejącą.

Krok 5: Czego nie wolno wnosić na pokład samolotu?

Ze względów bezpieczeństwa na pokład samolotu nie wniesiemy ostrych narzędzi takich jak nożyczki o długości ostrza powyżej 6 cm, brzytwy czy golarki (z wyjątkiem jednorazowych maszynek z ostrzami zamkniętymi w osłonce). Możemy jednak zabrać ze sobą pilnik do paznokci oraz cążki. Podczas kontroli bezpieczeństwa zostaniemy poproszeni o wyjęcie kosmetyczki z bagażu podręcznego, warto więc umieścić ją tak, żeby mieć do niej swobodny dostęp.

Jak spakować kosmetyki do bagażu podręcznego?

Zobacz także:

Jak wybrać najlepsze miejsce w samolocie?

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *