15 najlepszych aplikacji dla podróżników

Najlepsze aplikacje dla podróżników

Czy ty także należysz do osób, którym trudno jest sobie wyobrazić podróż bez smartfona? Po dotarciu na miejsce dajesz znać bliskim, że samolot wylądował, wrzucasz zdjęcia na Instagram, dzielisz się przeżyciami ze znajomymi na Facebooku?

Żeby zaplanować urlop nie potrzeba już ciężkich map i przewodników. Naprzeciw potrzebom podróżników coraz częściej wychodzą twórcy aplikacji mobilnych. Warto zainstalować je w telefonie przed najbliższym wyjazdem.

Oto najlepsze aplikacje turystyczne na Androida i iPhone’a, dzięki którym zaoszczędzisz czas, pieniądze i miejsce w bagażu.

1. TripAdvisor – recenzje hoteli, restauracji i atrakcji

TripAdvisor to aplikacja, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Umożliwia lepsze planowanie podróży dzięki recenzjom hoteli, restauracji i atrakcji turystycznych. Amatorskie zdjęcia podróżnych często mówią znacznie więcej niż profesjonalne fotografie z folderów reklamowych.

Pobierz aplikacje turystyczne na Androida i iPhone’a

Najlepsze aplikacje turystyczne: TripAdvisor

2. TouristEye – pomysły na ciekawe wyprawy

Aplikacja TouristEye posiada informacje o ponad 10 tysiącach lokalizacji i 300 tysiącach miejsc wartych zobaczenia. Znajdziemy w niej pomysły na rozmaite wycieczki takie jak „Paryż śladami Kodu Leonarda da Vinci” czy „Najlepsze festiwale muzyczne w Europie”. Wybrane propozycje możemy dodać do listy życzeń i przejrzeć w dogodnym dla siebie momencie.

Pobierz aplikacje turystyczne na Androida i iPhone’a

Najlepsze aplikacje dla podróżników: TouristEye

3. Booking – rezerwacja hoteli

Niezwykle przydatne narzędzie do wyszukiwania i rezerwacji noclegów w hotelach na całym świecie. Wyniki możemy sortować wg ceny, lokalizacji czy opinii innych podróżnych. Równie łatwe jest odwołanie lub zmiana dokonanych rezerwacji.

Pobierz aplikacje turystyczne na Androida i iPhone’a

Najlepsze aplikacje turystyczne: Booking

4. Airbnb – urlopowy wynajem domów i apartamentów

Masz dosyć noclegów w bezosobowych hotelach? Dzięki Airbnb możesz wynająć unikalne miejsca pobytu – od zamku po domek na drzewie. Aplikacja posiada bogatą bazę ofert wynajmu mieszkań i domów wakacyjnych zamieszczonych przez lokalnych gospodarzy.

Pobierz aplikacje turystyczne na Androida i iPhone’a

Najlepsze aplikacje turystyczne: Airbnb

5. GoogleMaps – nawigacja GPS

Mapy Google to świetne rozwiązanie, bez którego lepiej nie wyruszać w podróż. Pozwala wyznaczyć trasę dojazdu, określić swoją lokalizację na mapie i na bieżąco informuje o ruchu drogowym. Najlepsza nawigacja głosowa na urządzenia mobilne.

Pobierz aplikacje turystyczne na Androida i iPhone’a

Najlepsze aplikacje dla podróżników: GoogleMaps

6. Skyscanner – wyszukiwarka lotów

Skyscanner jest wyszukiwarką lotów, która umożliwia porównanie ofert ponad 1000 linii lotniczych, a następnie wyświetla najkorzystniejsze połączenia. Miesięczny wykres cen lotów pozwala na wybranie najtańszego biletu.

Pobierz aplikacje turystyczne na Androida i iPhone’a

Najlepsze aplikacje turystyczne: Skyscanner

7. BlaBlaCar – wspólne przejazdy

Najlepszy przyjaciel oszczędnych kierowców, BlaBlaCar to usługa pozwalająca zmniejszyć koszty przejazdów międzymiastowych. Oferując miejsca w samochodzie osobom podróżującym w tym samym kierunku dzielimy się z nimi wydatkami na paliwo.

Pobierz aplikacje turystyczne na Androida i iPhone’a

Najlepsze aplikacje turystyczne: BlaBlaCar

8. JakDojade – nawigacja w komunikacji miejskiej

Coś dla osób, które czują się zagubione w obcym mieście. JakDojade wyszukuje dogodne połączenia transportem publicznym, pokazuje czas podróży i aktualne rozkłady jazdy.

Pobierz aplikacje turystyczne na Androida i iPhone’a

Najlepsze aplikacje dla podróżników: JakDojade

9. PackPoint – pakowanie przed podróżą

Świetna inicjatywa dla osób, które mają tendencję do zapominania potrzebnych rzeczy podczas pakowania walizek. Podając płeć użytkownika, miejsce i czas pobytu oraz typ wyjazdu otrzymujemy listę przedmiotów, które warto zabrać. Przy jej tworzeniu aplikacja uwzględnia także… aktualne dane o pogodzie!

Pobierz aplikacje turystyczne na Androida i iPhone’a

Najlepsze aplikacje turystyczne: PackPoint

10. JetLag Genie – zmiany strefy czasowej

Jet lag, będący skutkiem nagłej zmiany strefy czasowej, jest zmorą wielu podróżnych. Aplikacja JetLag Genie umożliwia stopniowe przestawienie się do funkcjonowania w nowej strefie czasowej jeszcze przed rozpoczęciem podróży. Wystarczy podać miejsce i czas wyjazdu, a otrzymamy podzielony na etapy plan, który pomoże nam przesunąć swój zegar biologiczny.

Pobierz aplikację turystyczną na iPhone’a

Najlepsze aplikacje turystyczne: JetLag Genie

11. XECurrency – przelicznik walut

XECurrency to oprogramowanie służące do przeliczania walut i śledzenia ich kursów. Proste i wygodne w obsłudze, pozwala także na użytkowanie w trybie offline.

Pobierz aplikacje turystyczne na Androida i iPhone’a

Najlepsze aplikacje dla podróżników: XECurrency

12. Voice Translator – tłumaczenie mowy

Pozycja obowiązkowa dla osób wybierających się do egzotycznych krajów. Aplikacja błyskawicznie tłumaczy nasze słowa na wybrany język. Wynik prezentowany jest w formie głosowej oraz tekstowej.

Pobierz aplikację turystyczną na Androida

Najlepsze aplikacje turystyczne: VoiceTranslator

13. WiFi Map – dostęp do darmowych WiFi

Dzięki WiFi Map zyskasz dostęp do ponad 2 mln darmowych hotspotów na całym świecie. Aplikacja udostępnia również hasła do pokazywanych sieci.

Pobierz aplikacje turystyczne na Androida i iPhone’a

Najlepsze aplikacje turystyczne: WiFi Map

14. Foodspotting – przewodnik kulinarny

Foodspotting to narzędzie służące do wyszukiwania potraw oraz lokali gastronomicznych, w których można je zjeść. Użytkownicy dodają zdjęcia do bazy danych, rekomendując najlepsze restauracje, kawiarnie i puby w okolicy.

Pobierz aplikacje turystyczne na Androida i iPhone’a

Najlepsze aplikacje dla podróżników: Foodspotting

15. GlobeTipping – kalkulator napiwków

Przydatna aplikacja pomagająca obliczyć wysokość napiwku i podzielić rachunek pomiędzy kilka osób. Pozwoli nam uniknąć faux pas podczas zagranicznych wyjazdów, podpowiadając jaką kwotę zostawić kelnerowi, pokojówce czy taksówkarzowi.

Pobierz aplikację turystyczną na iPhone’a

Najlepsze aplikacje turystyczne: GlobeTipping

1 Comment

  • No fajnie, że te aplikacje są takie uniwersalne ;)) gdziekolwiek jedziesz możesz skorzystać z tych samych ;))

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *