Dubaj – pustynne safari

Dubaj: desert safari

Magia arabskich nocy wśród bezkresnych piasków pustyni. Dubajskie desert safari to okazja do spędzenia niezapomnianego wieczoru z dala od zgiełku miasta.

Niewtajemniczonym może wydawać się, że pustynne safari to po prostu przejażdżka samochodem terenowym po wydmach. Nic bardziej mylnego! Nasz kierowca funduje nam prawdziwy rollercoaster. – Jestem Abdul, a mój samochód to Maria – przedstawia się, sprawdzając czy wszyscy mają zapięte pasy. Po chwili nabieramy rozpędu i wzbijając tumany piasku zjeżdżamy ostro w dół. – Spokojnie, dachowałem tylko raz – dodaje widząc nasze miny.

SONY DSCSONY DSC

Targ wielbłądów

Pierwszy przystanek podczas naszej wyprawy to targ wielbłądów. Zwierzęta te od dawna wykorzystywane są na Bliskim Wschodzie do transportu i przewozu towarów. – Tylko nie próbujcie ich dosiadać – ostrzega Abdul. – I nie podchodźcie od tyłu, bo mogą kopnąć. W drodze do obozowiska zatrzymujemy się także żeby podziwiać zachód słońca. Widok czerwonej tarczy znikającej za horyzontem robi niesamowite wrażenie.

safari_4 safari_6

Kolacja pod gwiazdami

Po zmierzchu docieramy do położonej w sercu pustyni beduińskiej wioski. Czeka tu na nas kolacja pod gwiazdami – mięsa z rusztu, świeże sałatki, tradycyjne arabskie słodycze i kawa z kardamonem. Posiłek uprzyjemniają występy na żywo – pokaz tańca brzucha i wirującego derwisza. Dla turystów przygotowano również inne atrakcje – tatuaże z henny, przejażdżkę na wielbłądzie czy możliwość zrobienia zdjęcia z sokołem. Wieczór kończymy shishą, czyli fajką wodną – najlepiej spróbować tej o smaku double apple.

Warto wiedzieć:

  • Safari zorganizowane przez profesjonalną agencję to koszt ok. 300-350 dirhamów od osoby.
  • Większość touroperatorów odbiera i odwozi uczestników do hotelu lub miejsca zamieszkania.
  • Godne polecenia są wycieczki z Arabian Adventures z Dubaju lub Emirates Tours z Abu Dhabi.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *