Dubaj – Madinat Jumeirah

Madinat Jumeirah

Położony w nadmorskiej dzielnicy Dubaju kompleks hotelowy Madinat Jumeirah to współczesna interpretacja tradycyjnej arabskiej wioski z budynkami zwieńczonymi wieżami wiatrowymi, kwitnącymi bugenwillami i urokliwym kanałem ocienionym drzewami palmowymi.

W sercu kompleksu, pomiędzy hotelami Al Qasr i Mina A’Salam znajduje się centrum handlowe stylizowane na orientalny suk. Wąskie alejki, ozdobione rzeźbionym sklepieniem, rozwidlają się we wszystkich kierunkach. Łatwo stracić orientację. Brak tutaj sklepów typowych dla galerii handlowych, a oferowane pamiątki i rękodzieło są naprawdę wysokiej jakości.

Karaibskie rytmy w Trader Vic’s

Spacerując labiryntem uliczek trafiamy do malowniczego kanału, przy którym ulokowanych jest kilkanaście kawiarni i restauracji. Warto odpocząć w Trader Vic’s – lokalu o karaibskim klimacie i popijając oryginalne Mai Tai lub Tiki Puka Puka obserwować łodzie przepływające wodami kanału.

Rejs abrą w Madinat Jumeirah

Tutejsze abry, w przeciwieństwie do tych znajdujących się w Zatoce Dubaju, służą wyłącznie celom rekreacyjnym. Za 75 dirhamów możemy wybrać się w krótki rejs po terenie hotelu. Pełno tutaj uroczych zakątków i mostków przerzuconych tuż nad wodą. Szczególne wrażenie robią po zachodzie słońca, gdy w oddali migocze przypominająca żagiel bryła hotelu Burj Al Arab. Warto poświęcić jeden wieczór i dać się oczarować.

Dubaj atrakcje: Madinat Jumeirah madinat_2 madinat_3 madinat_4 madinat_5 madinat_6 Dubaj atrakcje: Madinat Jumeirah madinat_8 Dubaj atrakcje: Madinat Jumeirah madinat_10 madinat_11 madinat_12 Dubaj atrakcje: Madinat Jumeirah i Burj Al Arab

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *