Chatuchak Weekend Market

Chatuchak Weekend Market

Chatuchak, największy bazar w Tajlandii, to miejsce gdzie można kupić wszystko – od posągów Buddy po grillowane owady. Wybierzmy się tutaj wczesnym rankiem, żeby uniknąć tłoku i uciążliwego upału.

Osobom odwiedzającym targowisko po raz pierwszy może wydawać się, że wybudowano je bez żadnego konkretnego planu. W rzeczywistości jednak 15.000 stoisk podzielono na 27 sekcji, takich jak odzież i akcesoria, rękodzieło, antyki, zwierzęta, jedzenie i napoje. Punktem orientacyjnym jest wieża zegarowa. Zamiast trzymać się konkretnej trasy, warto zgubić się w labiryncie tutejszych uliczek.

Zakupy na weekendowym targu Chatuchak

Na wyprawę najlepiej przeznaczyć cały dzień. Pamiętajmy o założeniu wygodnych butów i posmarowaniu się kremem z filtrem. Nie musimy zabierać ze sobą wody – co kilka kroków znajdują się stragany z zimnymi napojami. Negocjowanie ceny jest mile widziane – jeśli nie mamy pojęcia, ile warta jest jakaś rzecz, zacznijmy od zaproponowania połowy kwoty oferowanej przez sprzedawcę. Gdy coś nam się spodoba, kupmy to od razu. Istnieje małe prawdopodobieństwo, że uda nam się trafić z powrotem w to samo miejsce.

Warto wiedzieć:

  • Do Chatuchak najłatwiej dojechać koleją naziemną BTS – wysiadamy na stacji Mo Chit i podążamy za tłumem.
  • Targ czynny jest w piątki od 18 do 24 oraz w soboty i niedziele od 9 do 18.

chatuchak_2 chatuchak_3 chatuchak_4 chatuchak_5 Bangkok atrakcje: Chatuchak Weekend Market chatuchak_8a Chatuchak Weekend Market w Bangkoku chatuchak_10 chatuchak_11 chatuchak_12 chatuchak_13 chatuchak_14 Chatuchak Weekend Market Bangkok

Zobacz także:

Bangkok – miasto tuk-tuków

10 rzeczy, które musisz zrobić na Krabi

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *