Włosi. Życie to teatr – recenzja

Włosi. Życie to teatr - recenzja

Licząca sobie zaledwie 150 lat Republika Włoska to kraj zarówno kontrastów, jak i paradoksów. W literacką podróż po tym niezwykle ciekawym państwie zabiera nas Maciej Brzozowski.

Bohaterami książki są Włosi – przystojni flirciarze na skuterach i ogniste brunetki o urodzie Moniki Bellucci. Jacy są naprawdę? Zdaniem autora – przyjacielscy, otwarci i życzliwi, ale także skłonni do teatralizacji każdej czynności, rozmowy czy zdarzenia. To naród indywidualistów, nie uznających żadnych zakazów i reguł, którzy uwielbiają jednak życie towarzyskie. Rozpoznamy ich po sposobie bycia, niepowtarzalnym stylu i zamiłowaniu do ojczystej kuchni.

Moje Włochy

Maciej Brzozowski – italianista i tłumacz, lekko i z humorem opisuje cnoty i przywary Włochów, tłumaczy burzliwą historię Półwyspu Apenińskiego, wyjaśnia skąd wzięły się animozje pomiędzy regionami i dlaczego nikt nie lubi sąsiadów, a wszyscy nie lubią rzymian. Duża część książki poświęcona została kwestiom kulinarnym. Autor podpowiada jak rozpoznać dobrą restaurację, co można jeść, kiedy i z czym, żeby nie narazić się na śmieszność. Ostatni rozdział – „Moje Włochy” to subiektywny przewodnik po najpiękniejszych miastach, kuchni, filmach i literaturze. Aż ma się ochotę zarezerwować bilet i zobaczyć to wszystko na własne oczy!

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *